Proč jsem tady?

Struny 1

Nebojte se. Nebudu s vámi řešit jednu ze základních filozofických otázek. Tu už jsem sám pro sebe dávno vyřešil. Ptáte se jak? Jednoduše. Zkrátka a dobře – jsem tady a teď. A když už tady jsem, tak si s tím nedělám hlavu a žiji. A dobře si to užívám.

Ta otázka měla asi znít trochu jinak

Třeba „Proč jsem se rozhodl, že budu psát blog a budu vidět na internetu?“.

Důvodem je, že rád přemýšlím, a rád píšu o tom, co se mi honí hlavou. A víte, co to je? Ze všeho nejvíc se mi hlavou prohání hudba. Mám totiž hudbu moc rád. Nejraději mám takovou, kterou si můžu zahrát sám na kytaru. O mém životě s kytarou si můžete přečíst v článku „Můj příběh“.

Kytara mne opravdu provází po většinu mého života. A pomáhá mi velice zvláštním způsobem. Když je mi smutno, a nebo mám nějaké starosti, případně řeším nějaký problém (rodinný, pracovní, osobní, zkrátka téměř jakýkoliv druh problému, který člověka může potkat), zalezu si do nějakého klidného kouta, sáhnu po kytaře a začnu si tiše brnkat…

…a najednou…

…všechno se začne barevně rozsvěcet, hlava mi přejde do nějakého jiného, zvláštního režimu, a to, co se ještě před chvílí zdálo obtížné, komplikované a neřešitelné, najednou přestane být tak obrovským problémem a trápením, a já už vím, že existuje nikoliv jeden, ale hned několik způsobů jak se s obtížnou situací vypořádat.

Hraji i ve chvílích, kdy je mi dobře a jsem v pohodě. A funguje to úplně stejně – je mi potom ještě lépe. Je to pro mne asi jako droga. Hraji vlastně kdykoliv, když to je jenom trochu možné.

Teď už je vám asi úplně jasné, že články na mém blogu budou především o kytaře. Nechci se moc chlubit, ale protože s ní mám za ta léta velice důvěrný vztah, hodně toho o ní vím. Můžu vám o ní vyprávět celé hodiny a ukázat i vám cestu k jejímu zvládnutí.

To si ale raději nechám na příště.

Ptáte se snad proč až na příště?

Odpověď je jednoduchá – už se nemohu dočkat, až naladím svojí šestistrunnou kamarádku a něco hezkého si spolu zahrajeme.

Přeji vám, abyste i vy byli vždy dobře naladěni.

Petr Jankola
Kytara mě provází už od dětských let. Rád učím a pomáhám lidem na cestě ke zvládnutí tohoto úžasného hudebního nástroje. Jsem vášnivým kytaristou, autorem příručky 25 rad jak dobře naladit kytaru a majitelem e-shopu strunomat.cz. Příběh mojí cesty si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete umět správně naladit kytaru?

    Zde zdarma získáte můj e-book "25 rad jak dobře naladit kytaru":

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Uvidíme se na Facebooku: